Wegańskie kwasy Omega 3 Pure Veg DHA 200mg

Omega 3 DHA Pure Veg to nienasycone kwasy tłuszczowe pochodzenia roślinnego, z mikroalg Schizochytrium.sp.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Hepatica | Czystość i bezpieczeństwo
 • Dostępność: duża ilość duża ilość
 • Waga / Zawartość: 60 kapsułek
 • 64,99 zł
 • szt.

Zamawiaj bezpiecznie.

Zamówienie z tym produktem dostarczymy kurierem DPD24 lub do Punktu Odbioru: Ruch, Poczta, Biedronka, Żabka, Orlen.

Online (blik, przelew, karta), Zwykły przelew bankowy, Gotówką za pobraniem

Warunki odstąpienia od umowy i zwrotu są opisane w regulaminie sklepu.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Na zdrowie!

Kwasy tłuszczowe DHA pochodzenia roślinnego, z czystych upraw z mikroalg Schizochytrium.sp, jedynego, roślinnego źródła DHA z alg zaakceptowanych do użycia na terenie UE. Odpowiednie dla wegetarian i wegan.

Kwasy Omega 3 DHA co nam dają i w czym są?

Kwas DHA jest jednym z kwasów tłuszczowych Omega-3, których odpowiednie stężenie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich działanie jest krytyczne dla organizmu, wspomagają pracę mózgu, serca i wzroku, a dokładniej:

 • wspierają procesy uczenia się i zapamiętywania,
 • wpływają pozytywnie na mózg, koncentrację i pamięć,
 • wspomagają prawidłowe widzenie i rozwój siatkówki oka,
 • są budulcem nerwów i błon komórkowych,
 • wspomagają rozwoju oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią.

Są to kwasy egzogenne (tj przyjmowane głównie z pożywienia) wobec tego nieodpowiednia dieta może prowadzić do ich niedoborówPowinny być suplementowane przede wszystkim przez osoby eliminujące z diety ryby, a więc wegetarian i wegan, a przez kobiety w ciąży (po konsultacji z lekarzem) przez cały okres ciąży niezależnie od diety. Gdzie znaleźć nienasycone kwasy tłuszczowe w pożywieniu? Znajdują się w tłustych rybach morskich, algach. Kwasy omega 3 dostępne w olejach (np. lnianym), siemieniu lnianym występują jedynie jako kwasy ALA. Weganie chcąc dostarczyć sobie wartościowych kwasów DHA (kwas dokozaheksaenowy), muszą je suplementować. 

Suplement Omega3 Pure Veg, DHA 200mg - dlaczego go wybrać?

Pure Veg Omega 3 DHA dostarcza 200 mg czystego kwasu dokodokozaheksaenowego, pochodzenia roślinnego - mikroalg Schyzochytrium sp. I jest najlepszą alternatywą dla kwasów tłuszczowych pochodzenia zwierzęcego. Ma prosty, czysty skład, a jako suplement Omega 3 przeznaczony dla wegan, którego źródłem są mikroalgi, a nie olej lniany, jest jednym z tańszych, preparatów na rynku. 

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 1 kapsułka 2 razy dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zrównoważonej diety.

Przechowywać w temp. pokojowej w miejscu ciemnym, suchym, niedostępnym dla dzieci. Opakowanie wystarczające na 30 dni suplementacji.

Składniki: Olej z mikroalg Schizochytrium sp., nośnik (skrobia kukurydziana modyfikowana), stabilizatory (glicerol, karagen), wysokooleinowy olej słonecznikowy, woda oczyszczona, substancja utrzymująca wilgoć (sorbitole), przeciwutleniacz (estry kwasów tłuszczowych i kwasu askorbinowego, mieszanka tokoferoli), naturalny aromat, lecytyna słonecznikowa, barwnik (karoteny, karmel amoniakalno-siarczynowy).

 

Składniki 1 kapsułka  2 kapsułki
Olej z mikroalg Schizochytrium.sp
dostarcza:
330mg 660mg
DHA (kwas dokozaheksaenowy) 200mg 400mg

 

% RWS = Referencyjna Wartość (dziennego) Spożycia