Maski Dragon - opis produktu

MASKA DRAGON CASUAL - ZADBAJ O ZDROWIE, NIE REZYGNUJ ZE STYLU

Maska antysmogowa i przeciwpyłowa Dragon Casual, to wysokiej jakości produkt, który ułatwia oddychanie, łączy w sobie estetyczny wygląd, wygodę noszenia i ochronę zdrowia przed zanieczyszczeniami powietrza, toksynami  i pyłami. 

W masce zastosowano wielowarstwowe wymienne filtry, które zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do płuc, poprawiają jakość wdychanego powietrza i chronią przed groźnymi dla zdrowia następstwami życia w smogu i oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

Filtr N99 zastosowany w masce Dragon Casual, pozwala na wychwycenie 99,9% szkodliwych pyłów (PM2,5 i PM10), a także kurzu, spalin, dymu tytoniowego i innych zanieczyszczeń z wdychanego powietrza.

Krój maski w połączeniu z przyjemnym w dotyku materiałem zewnętrznym, delikatnymi tasiemkami i ukrytym w lamówce metalowym noskiem, pozwala na dokładne uszczelnienie i wygodne dopasowanie jej do twarzy. Plastikowy, jednokierunkowy zaworek, będący zarazem elementem montażowym filtra N99, ułatwia odprowadzanie wilgoci wraz z wydychanym powietrzem z maski.

Maski Dragon Casual występują w 3 rozmiarach (S+ dziecięca, M i L). Przed zakupem prosimy sprawdzić swój rozmiar tutaj >> Rozmiary masek Dragon Casual

 

ZEWNĘTRZNA CZĘŚĆ MASKI  Dzięki specjalnemu krojowi maski oraz zastosowaniu 3 warstw materiału,maseczka idealnie dostosowuje się do kształtu twarzy i chroni przed zimnem.  Jest miękka, mało elastyczna (dzięki czemu nie będzie się z czasem rozciągać) i jest łatwa w utrzymaniu - maskę można oczyszczać zwilżoną ściereczką z mikrofibry, a okazjonalnie po demontażu zaworu i filtra, przepłukać wodą (do 30℃) z delikatnym detergentem.

 

TASIEMKI I LAMÓWKI  Tasiemki są wykonane z przyjemnego, mocnego i częściowo elastycznego materiału, nie podrażniają skóry twarzy, są jednocześnie estetycznym wykończeniem maski. Tasiemki przechodzące nad i pod uszami, spinane złączką z tyłu głowy uniemożliwiają zsunięciu się maski w trakcie noszenia.

 

ELASTYCZNY ZACISK NOSOWY  Specjalnie przedłużony, ukryty w lamówce, zapobiega zsuwaniu się jej w trakcie użytkowania, pozwala na idealne dopasowanie do kształtów nosa i twarzy.

 

ZŁĄCZKA  Plastikowa złączka w formie 2 haczyków oddalonych od siebie o 2,5 cm umożliwia dopasowanie maski do obwodu.

 

WYMIENNY FILTR N99  Zatrzymuje ponad 130 rodzajów zanieczyszczeń takich jak: kurz, pył węglowy, dym tytoniowy, spaliny, naskórek zwierząt czy zawiesiny stałe PM2.5 i PM10 (smog) - posiada skuteczność filtrowania na poziomie 99.97%. Dostępny jest w 2 wersjach: z dodatkową wkładką z aktywnym węglem pochłaniającym zapachy- filtr szary od zewnętrznej strony, oraz bez dodatkowego wkładu- filtr obustronnie biały.

 

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA Maska antysmogowa, 2 filtry DRAGON N99 Casual Standard, instrukcja obsługi.

 

FILTR DRAGON N99

Filtr DRAGON N99 to jedyny na rynku filtr stosowany w maskach antysmogowych przebadany przez Państwowy Instytut Badawczy CIOP. N99 to filtr nowej generacji, o najwyższej skuteczności. Posiada skuteczność filtracji nawet o 30% większą niż filtry HEPA spotykane w innych maskach antysmogowych

Filtr N99 z węglem aktywnym stosowany w maskach Dragon  skutecznie absorbuje 99.9% toksyn i zanieczyszczeń takich jak: pleśń, kurz, dym tytoniowy, spaliny czy zawiesiny stałe PM2.5 i PM10 (smog) - chroniąc także przed groźnymi następstwami chorób zakaźnych.

Węgiel aktywny zastosowany w  filtrach N99 neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz charakteryzuje się lepszą przepuszczalnością powietrza co wpływa na jakość oraz komfort oddychania. W zależności od poziomu zanieczyszczenia powietrza filtr N99 wystarcza na 6-10 godzin użytkowania (tj jest około tydzień używania po 1,5 godziny dziennie).

Po rozpoczęciu noszenia maski, nie należy jej stosować dłużej niż tydzień, gdyż pod wpływem wilgoci mogą zacząć się w nim rozwijać groźne dla układu oddechowego bakterie i drobnoustroje. Powyższe zalecenie dotyczy każdego rodzaju maski, niezależnie od producenta czy typu filtra. 

 

Filtry N99 zostały poddane badaniom przez CIOP - PIB  i uzyskały pozytywne wyniki dla następujących procedur badawczych: Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM1 | Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM2.5  |Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM4 | Badanie wskaźnika penetracji dla pyłu PM10.

 

Maski Dragon Casual oraz filtry N99 nie posiadają żadnych odzwierzęcych elementów.