Aktywny kwas foliowy Methylo Folian 600µg, dla wegan, Aliness

Suplement Methylo Folian to aktywna wit B9 czyli kwas foliowy, Aliness. 

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aliness | wyjątkowe witaminy i suplementy
  • Dostępność: duża ilość duża ilość
  • Waga / Zawartość: 100 kapsułek
  • 34,90 zł
  • szt.

Zamawiaj bezpiecznie.

Zamówienie z tym produktem dostarczymy kurierem DPD24 lub do Punktu Odbioru: Ruch, Poczta, Biedronka, Żabka, Orlen.

Online (blik, przelew, karta), Zwykły przelew bankowy, Gotówką za pobraniem

Warunki odstąpienia od umowy i zwrotu są opisane w regulaminie sklepu.

Na dobre funkcjonowanie, tworzenie i wzrost komórek ciała.

Suplement zawiera aktywny, syntetyczny, czysty kwas foliowy w opatentowanej postaci Quaterfolic®, odpowiedni dla wegetarian i wegan.

Aktywny kwas foliowy 600µg, marki Aliness

Suplement diety Aliness, Methylo Folian 5-MTHF to aż 100 kapsułek aktywnego kwasu foliowego dla wegan w dawce 600µg w 1 kapsułce. Wykorzystana w suplemencie opatentowana forma folianu - Quatrefolic® jest formą najwyżej przyswajalną biologicznie przez organizm.

Kwas foliowy - na co działa w czym jest i kiedy suplementować?

Kwas foliowy inaczej nazywany witaminą B9 nie jest jednym związkiem chemicznym, a całą ich grupą. Foliany są potrzebne każdej komórce organizmu przez całe życie, choć zapotrzebowanie w trakcie życia zmienia się i u osób dorosłych kształtuje się na poziomie 400-600μg dziennie. Zapotrzebowanie na kwas foliowy zwiększa się podczas ciąży i w czasie karmienia, szczególnie ważny jest też dla dzieci w okresie wzrostu i u osób starszych u których niedobór kwasu foliowego występuję na poziomie 30%.

Najważniejsze funkcje folianów (kwasu foliowego) to m.in:

- utrzymanie prawidłowego metabolizmu homocysteiny

- prawidłowy proces podziału komórek i produkcji krwi, szczególnie znaczenia mają dla prawidłowego wzrostu tkanek w organizmie matki podczas ciąży.

- prawidłowa synteza aminokwasów.

Właściwy poziom folianów lub suplementacja folianu o wysokiej biodostępności pozwala wspierać prawidłowe funkcje psychologiczne takie jak koncentracja, pamięć i uczenie się.

Niedobór kwasu foliowego w organizmie może prowadzić do niedokrwistości, zaburzeń degeneracyjnych, chorób układu krążenia, osteoporozy, a nawet nowotworów. Z kolei nadmiar kwasu foliowego maskuje objawy niedoboru witaminy B12, co utrudnia diagnostykę.

W czym występuje kwas foliowy? Bogatym źródłem folianów w diecieciemnozielone warzywa, produkty zbożowe z pełnego przemiału, nasiona roślin strączkowych i owoce. Foliany są substancjami bardzo nietrwałymi, rozpadającymi się pod wpływem temperatury, światła słonecznego czy długiego przechowywania. Najmniejsze straty folianów występują w świeżych surówkach warzywnych. Kwas foliowy w jedzeniu jest przyswajalny w ok 50%, podczas gdy sysntetyczny, pobierany w suplmelencie w 100%, dlatego nawet osoby spożywające dużo owoców i warzyw powinny rozważyć suplementację. Kwas foliowy w postaci suplementu przede wszystkim powinny przyjmować dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze.

Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka 1 raz dziennie, w trakcie posiłku. Nie należy przekraczać dziennej dawki. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zrównoważonej diety.

Przechowywać w temp. pokojowej w miejscu ciemnym, suchym, niedostępnym dla dzieci. Duże opakowanie wystarczające na 100 dni suplementacji.

Składniki: substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego, substancja glazurująca (otoczka kapsułki): hydroksypropylometyloceluloza.

Składniki 1 kapsułka (zalecana dawka dzienna) %RWS
Sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego (Quatrefolic®) 1081µg 300%
w tym folian 600µg -

 

% RWS = Referencyjna Wartość (dziennego) Spożycia