Weganin w podróży? Masakra!

 

Znacie ten dowcip?

Wchodzi weganin do restauracji i pyta kelnera co może mu polecić? A kelner odpowiada - drzwi!

Nasze doświadczenia z wegańską dietą w podróży są różne. Od tragicznych, gdy jeszcze kilka lat temu w Czechach lub Austrii mieliśmy do dyspozycji w restauracjach pełny wybór….. frytek i surówek.

Choć trzeba przyznać, że czeskie sklepy ze zdrową żywnością były pod sufit zapełnione produktami dla wegan na długo przed naszymi.

Jeszcze niedawno w Warszawie (a to ponoć trzecie miasto na świecie w zakresie dostępności wegańskiej kuchni) kelner po którejś z kolei naradzie z kucharzem wrócił i zaproponował nam wegańskie danie na zamówienie czyli …. pstrąga usmażonego na oleju, zamiast na maśle.

Pewnie każdy, kto jest na diecie eliminacyjnej ma w repertuarze po kilka własnych anegdot w tym stylu.

W Belgii, Holandii i Luksemburgu w pobliżu restauracji czuć zapach pieczonych mięs, a uliczny aromat belgijskich gofrów powala. My, możemy się jednak tylko oblizać. Belgowie robią gofry z jajkami (czasem samym żółtkiem) i obowiązkowo z mlekiem.

Ale już w Anglii, Niemczech, Hiszpanii czy Włoszech i Grecji, nawet w niewielkim sklepie, wybór wegańskich dań jest coraz większy.

Jednak najlepiej wspominamy jedzenie w indyjskiej Palitana. To wegańskie miasto w stanie Gujarat , miejsce kultu dżinizmu. Władze miasta zakazały sprzedaży produktów odzwierzęcych, więc wreszcie mogliśmy jeść wszystko i poczuć się jak u siebie.

Dlatego, żeby podróżując czuć się już zawsze tak jak w Palitana, postanowiliśmy wyselekcjonować produkty idealne do zabrania w podróż. Kryteria selekcji były proste: danie miało się nadawać do przygotowania poza domem i miało mieć "dobrą etykietę" (żadnych dodatków, konserwantów, które zwykle są składnikami produktów instant i dań w 5 minut). Na naszej liście miały się znaleźć jedynie zdrowe dania gotowe.

Oczywiście warunki przygotowania potraw w podróży mogą być różne. Czasem ma się do dyspozycji kuchenkę czy choćby palnik, więc gotowanie lub smażenie nie jest wielkim problemem. 

Ale co wtedy, gdy ma się pod ręką tylko gorącą wodę, ewentualnie kubek i gorącą wodę?

Oto nasza propozycja dań do zabrania. Wybieraliśmy je starannie i mam nadzieję, przypadną Wam do gustu. A może też znajdą się w Waszym bagażu?

 

Pytanie 1 - jakich potraw szukasz?

Śniadania

Owsianki INNA BAJKA (Kakao i Orzechy, Kokos i Ananas, Mango i Jagody Goji), Omlet TERRAVEGANE

 

Polska kuchnia tradycyjna

Obiady Gryczotto, Ciecierzotto lub Soczotto INNA BAJKA

 

Dania włoskie

Krem pomidorowy BIOVEGAN, Arrabiatta VEGAN EXPRESS, Włoskie Zioła VEGAN EXPRESS, Pasta Napoli NATUR COMPAGNIE, Meaty Mix NEWFOOD

 

Kuchnia międzynarodowa

Danie Meksykańskie VEGAN EXPRESS, Mac&Cheese TERRAVEGANE, Jack Fruit w sosie BBQ UPTON'S NATURALS, Burgen Mix NEWFOOD

 

Kuchnia azjatycka

Dania ASHOKA (Dal Makhani, Palak Paneer, Dal Tadka, Bajgan Bartha, Punjabi Choley, Bhindi Masala, Tajskie Curry VEGAN EXPRESS, Kuskus orietalny NATUR COMPAGNIE, Dal z kuskusem i soczewicą NATUR COMPAGNIE, Jack Fruit w sosie curry UPTON'S NATURALS.

 

 

Pytanie 2 - co masz pod ręką?

Tylko gorącą wodę (ew. gorące mleko roślinne do śniadań)

Owsianki INNA BAJKA, Obiady INNA BAJKA (Gryczotto, Ciecierzotto lub Soczotto), Obiady NATUR COMPAGNIE (Pasta Napoli, Kuskus oirentalny, Dal z kuskusem i soczewicą).

 

Kubek i gorącą wodę

Dania ASHOKA (Dal Makhani, Palak Paneer, Dal Tadka, Bajgan Bartha, Punjabi Choley, Bhindi Masala), Krem pomidorowy BIOVEGAN, Arrabiatta VEGAN EXPRESS, Włoskie Zioła VEGAN EXPRESS, Danie Meksykańskie VEGAN EXPRESS

 

Mikrofalówkę

Dania ASHOKA (Dal Makhani, Palak Paneer, Dal Tadka, Bajgan Bartha, Punjabi Choley, Bhindi Masala),

 

Kuchenkę lub palnik oraz garnek/patelnię

Omlet TERRAVEGANE Mac&Cheese TERRAVEGANE, Jack Fruit w sosie BBQ UPTON'S NATURALS, Jack Fruit w sosie curry UPTON'S NATURALS, Burger Mix NEWFOOD, Meaty Mix NEWFOOD,

 

Opisane produkty można znaleźć w sklepie Pureveg.pl w kategorii Dania Ekspresowe

Zapraszamy i życzymy smacznego.