Vegetology czyli naukowcy z pasją, pracują dla wegan.

 

Mówiąc inaczej, Vegetology wykorzystuje naukę do tworzenia w pełni wegańskich, bezglutenowych, nie zawierających GMO, czystych i dobrze przyswajalnych suplementów dla wymagających klientów.

 

          Tak założyciele Vegetology, Chris Smith i Mark Broughton mówią o sobie:

 "Jesteśmy naukowcami. Naszą pasją jest tworzenie niesamowitych, unikalnych preparatów, które uzupełniają zdrowie w sposób przyjazny dla środowiska i jedynie słuszną czyli etyczną drogą. Tworzenie każdego produktu jest dla nas wyzwaniem, stosujemy wysokie standardy, jeśli chodzi o przygotowanie czystych i skutecznych produktów roślinnych."

 

Najwyższa skuteczność, czyste formuły

Vegetology nie idzie na kompromisy. Odnajduje i wykorzystuje do produkcji alternatywne składniki pochodzenia roślinnego, które dają lepsze wyniki niż te stosowane w suplementach w branży medycznej.

 

Ich wartości to: jakość, równowaga i uczciwość

Jakość, bo twórcy marki Vegetology, to grupa naukowców dążących do doskonałości we wszystkim co robią. To firma badawczo-rozwojowa, której misją jest poszukiwanie najlepszych składników odżywczych i tworzenie nowych rozwiązań przynoszących najlepsze efekty dla ciała i umysłu.

Równowga, bo Vegetology, to marka dobra dla planety. Wybierająca składniki przyjazne  wegetarianom i weganom, nie szkodzące środowisku. Zarówno kapsułki, jak i opakowania suplementów Vegetology produkowane są z biodegradowalnej skrobi.

Uczciwość, bo naukowcy z Vegetology to najlepsi, rozsądni ludzie, którzy nie są jedynie marketingowcami. Jako naukowcom dużą przyjemność sprawia im opracowywanie nowych produktów, które pomagają przezwyciężać konkretne problemy zdrowotne. Jako ludziom zależy im na pomaganiu innym ludziom oraz obnażaniu suplementowych nadużyć i niesprawdzonych, nie potwierdzonych medycznie informacji krążących po rynku, w branży zdrowia i urody.

 

Biodegradowalne opakowania z trzciny cukrowej

Opakowania Vegetology są w 100% biodegradowalne. Opakowanie jest neutralne pod względem emisji CO2, wykonano je z eko-plastiku pochodzącego z trzciny cukrowej. Przemyślana kompozycja eko-plastiku w 100% podlega recyklingowi, ale także pozwala na przyspieszenie procesu biodegradacji, gdy jest on usuwany w biologicznie aktywnym ekosystemie (śmieci, kosz, kompost). W Vegetology nie używa się jednego rozmiaru opakowań niezaleźnie od wielkości / ilości kapsułek w środku. Jeśli ilość suplementu w środku ma być mniejsza, pakowany jest w specjalnie do tego celu przygotowane, mniejsze opakowania. Dzięki temu Vegetology nie tylko zużywa się mniej surowców do produkcji opakowań, ale też jako jeden z niewielu producentów na rynku nie sprzedaje Klinetom prawie pustych opakowań, wypełnionych suplementem w niewielkiem części. 

 

Oto co Chris i Mark mówią o pracy nad swoimi najpopularniejszymi suplementami.

Opti 3: Omega-3 pochodzenia roślinnego

Większość suplementów omega 3 zawiera olej rybny. Chcieliśmy skorzystać z ekologicznej alternatywy, jednak odkryliśmy, że inne przyjazne weganom suplementy omega-3 zawierają ALA omega-3, który nie jest tak skuteczny jak omega 3 (po prostu nie jest łatwo przekształcany przez organizm w przydatne EPA i DHA). Dlatego stworzyliśmy unikalny kompleks Opti3. To rzadkie połączenie alg i składników pochodzenia roślinnego, które dostarczają organizmowi sprawdzonych poziomów EPA i DHA w połączeniu z dawką wegańskiej witaminy D3.

 

Joint Vie ™

Chondroityna jest zwykle stosowana w suplementach na stawy, ale pochodzi od zwierząt, w tym rekinów, dlatego wynaleźliśmy Joint Vie ™, który wykorzystuje Phytodrotin ™. To w 100% roślinna technologia. Podczas pracy nad tym preparatem musieliśmy idealnie zrównoważyć poziom wapnia, witaminy D3 i witaminy K2, aby uniknąć ryzyka zwapnień. Ostateczny produkt jest unikalny, lepszy dla organizmu od większości innych dostępnych na rynku marek.

 

Vitashine ™:

Witamina D3 pochodzenia roślinnego, to ten sam rodzaj witaminy D, którą organizm przekształca ze słońca. Jednak regularnie słyszymy od klientów, którzy martwią się pestycydami, w tym dipem owczym (dip owczy to płynny preparat owadobójczy i grzybobójczy, którego pasterze i rolnicy chronią swoje owce przed inwazją przed pasożytami zewnętrznymi - przyp. Pureveg), które mogą zanieczyścić witaminę D3 pochodzącą z lanoliny. Opracowany przez nas Vitashine ™ to alternatywa w 100% pochodzenia roślinnego bez użycia pestycydów i szkodliwych rozpuszczalników na jakimkolwiek etapie. Technologia Vitashine ™ jest wykorzystywana w naszej gamie Vitashine ™, jak również w naszych suplementach Opti3 i Multiwitaminie VegVit.

 

Witamina B12 o przedłużonym uwalnianiu

Witamina B12 jest ważna m.in dla produkcji czerwonych krwinek, a także pomaga organizmowi przekształcać spożywaną żywność w energię. Zastosowaliśmy podwyższony poziom rozpuszczalnej w wodzie witaminy B12 w postaci cyjanokobalaminy. To zapewnia najwyższą absorpcję i wyższy poziom energii. Zadbaliśmy również o to, aby nasza witamina B12 była produktem o przedłużonym uwalnianiu. Oznacza to, że zamiast dawać dużą dawkę energii zaraz po zażyciu produktu, witamina B12 jest z czasem uwalniana delikatnie.

 

Wszystkie produkty Vegetology dostępne w sklepie PUREVEG 

____________________

Vegetology (rzeczownik) - Nauka o tworzeniu wegańskich i wegetariańskich składników odżywczych, a także marka brytyjskich wysokiej jakości suplementów dla każdego, w tym wegetarian i wegan. 

Treści pochodzą od autorów strony www.vegetology.com