Nutreeveg: D3+K2+B12 czyli witaminy dla wegan szyte na miarę

 

Przechodzicie na dietę wegańską i zastanawiacie się, czy wraz z dietą dostarczacie swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych, witamin i minerałów? Czy nie powinniście suplementować jakichś witamin? Z reguły odpowiedź będzie twierdząca-owszem, powinniście.

Oto witaminy, których nie dostarczacie sobie z pożywieniem w ogóle lub możecie dostarczać w niewystarczającej ilości.

 

Wegańska witamina D3

Witaminy D to grupa związków chemicznych, które mają ogromne znaczenie fizjologiczne, przede wszystkim w gospodarce wapniowo-fosforanowej oraz utrzymaniu prawidłowej struktury i funkcji kośćca.

Najważniejsze z nich to 2 formy witaminy D:

ergokalcyferol (witamina D2), naturalnie występujący w organizmach roślinnych/drożdżach

• cholekalcyferol (witamina D3), naturalnie występujący w organizmach zwierzęcych

Ocenia się, że ok. 80–100% potrzebnej dla organizmu ilości witaminy D3 pochodzi z biosyntezy w skórze, a tylko w niewielkim stopniu wspomagane jest to przez źródła pokarmowe. Oznacza to, że suplementacją witaminy D3 powinni interesować się wszyscy, nie tylko wegetarianie i weganie. Szczególnie dotyczy to osób mieszkających w naszej strefie klimatycznej, gdzie ilość dni słonecznych w roku nie jest duża.

A w jakich pokarmach występuje witamina D3? Niestety w niewegańskich: w rybach i jajach.  

Po co nam witamina D3?

Odgrywa ogromną rolę w dbaniu o zdrowy układ kostny i zęby. Wpływa także na prawidłowe działanie układu nerwowego i mięśniowego. Przyspiesza regenerację po uszkodzeniach i urazach skóry, zapobiega infekcjom, ma silne właściwości przeciwzapalne, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry

Funkcje witaminy d3

 

Witamina K2

Organizm człowieka nie potrafi samodzielnie syntetyzować witaminy K2. Zapotrzebowanie na ten składnik pokrywane jest głównie z diety oraz w mniejszym stopniu dzięki syntezie prowadzonej przez bakterie jelitowe.

Źródłami witaminy K2 w diecie są: ciemnozielone liściaste warzywa (szpinak, sałata, kapusta właściwa), zboża, mleko i produkty mleczne (jogurty, sery), owoce (awokado, brzoskwinie), flora bakteryjna jelita cienkiego.

Po co nam witamina K2?

Zapewnia zdrowe i mocne kości, wspomaga pracę serca, odgrywa ważną rolę w prawidłowym krzepnieniu krwi, poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, pomaga utrzymać zęby w dobrej kondycji.

Funkcje witaminy K2

 

Wegańska witamina B12

To witamina niezbędna dla organizmu człowieka i skuteczna nawet w małych dawkach. Zawiera w sobie pierwiastek śladowy – kobalt. Kobalt jest wchłaniany przez organizm tylko w postaci witaminy B12.

Źródłami witaminy B12 są wyłącznie pokarmy pochodzenia zwierzęcego jak: mięso drobiowe i wołowe, ryby, owoce morza, mleko, jaja. Weganie nie dostarczają sobie tej witaminy wraz z pokarmem, muszą ją więc suplementować.

Po co nam witamina B12?

Zapewnia prawidłowe wytwarzanie kwasów nukleinowych w komórkach, bierze udział w prawidłowym funkcjonowaniu układu krwionośnego, wspomaga pracę serca, poprawia funkcjonowanie układu nerwowego

         Witamina B12 funkcje

 

Nutreeveg-doskonały kompleks D3+K2+B12 nie tylko dla wegan

Nutreeveg to pierwszy w Polsce i na świecie produkt odpowiedni dla wegan, zawierający trzy witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i pierwszy polski suplement zawierający kompleks 3 witamin niezbędnych weganom: D3+K2+B12.

Dzięki wegańskiej witaminie D3: zapewnia odpowiednią gospodarkę wapnia i fosforu w układzie kostnym, bierze udział w procesach immunologicznych, wspomaga pracę serca.

Dzięki witaminie K2 MK7: poprawia działanie układu nerwowego, odgrywa ważną rolę w krzepliwości krwi, pomaga utrzymać zęby w dobrej kondycji.

W preparacie NutreeVEG wykorzystano stabilną termodynamicznie formę witaminy K2 (MK-7), która nie zmienia się nawet w czasie jej kilkuletniego przechowywania, jest wysoko przyswajalna przez organizm oraz może być spożywana przez wegetarian i wegan. Korzyści z uzupełniania witaminy K2 zwiększają się, jeśli połączymy ją z witaminą D3, ponieważ działają one synergistycznie, czyli wzajemnie wzmacniają swoje działanie.

Dzięki wegańskiej witaminie B12: zapewnia prawidłowe wytwarzanie kwasów nukleinowych w komórkach, poprawia działanie układu krwionośnego, poprawia działanie układu nerwowego.

W preparacie Nutreeveg celowo wykorzystano B12 w formie cyjanokobalaminy z powodu jej lepszej stabilności względem metylokobalaminy.

 

Kompleks Nutreeveg może być stosowany bez względu na dietę.

Zalecane dawkowanie to 1 kapsułka dziennie Nutreeveg w całości wyprodukowany jest z surowców pochodzenia naturalnego. Mogą go stosować wszyscy, choć został stworzony z myślą o wegetarianach i weganach. Posiada certyfikat Vegan Society.  

 

  W 1 kapsułce
 (dziennej porcji)
%RWS* 
Witamina D3 (Cholekalcyferol) 50µg
(2000iu)
1000
Witamina K-2 MK7 (Menachinon) 25µg 33
Witamina B12 (Cyjanokobalamina) 100µg 4000
*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

 

Nutreeveg to dodatkowo preparat o najlepszym stosunku jakości, ilości do ceny na naszym rynku.

 

Nutreeveg, wegański kompleks B12, d3 i K2

Źródła:

Materiały marketingowe i sprzedażowe udostępnione przez NutrliLAB, producenta preparatu NutreeVeg.