Trudna nazwa, łatwy wybór

 

W małej szwedzkiej miejscowości Borghamn, w pobliżu zielonych stoków Omberg, tuż obok jeziora Vätter, żyje i pracuje wyjątkowa grupa ludzi.

Wspólna filozofia holistycznego podejścia do życia i zdrowia pozwala im produkować najczystsze suplementy diety, używać jedynie starannie wyselekcjonowanych składników, nie dodawać żadnych zbędnych wypełniaczy, a do maszyn w fabryce nawet nie używać smarów.

Po pracy nadal tworzą i spędzają czas razem; opracowują wegetariańskie i wegańskie przepisy, przygotowują wspólne posiłki, które jak mówią wyjątkowo smakują jedzone wspólnie, o zachodzie słońca, nad brzegiem jeziora.

 

To właśnie grupa ludzi, tworząca markę Helhetshälsa (szw: ogólny stan zdrowa / holistyczne zdrowie). Helhetshälsa to określenie, które jak wiele innych w języku szwedzkim jest wyrazem złożonym, składających się z kilku osobnych słów, które razem tworzą nowy znaczeniowo wyraz.

Wymowa nie jest łatwa; to 4 sylaby o brzmieniu podobnym do jel-hes-hal-sa. 

 

 Helhetshälsa - coś dobrego, coś czystego, coś szwedzkiego

Suplementy Helhetshälsa to 3 holistyczne aspekty:

 

Przyswajalność

Najbardziej naturalnym sposobem dostarczania witamin i minerałów jest spożywanie ich z żywnością. Tak spożywane przyswajają się łatwo, bezpiecznie i w najwyższym stopniu. Kapsułki Helhetshälsa można otworzyć, a zwarty w nich czysty suplement dodać do ulubionego napoju czy potrawy. Jeśli wygodniej będzie połknąć całą kapsułkę jej szybko rozpuszczająca się naturalna otoczka oraz postać proszku również zapewnią łatwą, szybką i pełną przyswajalność.

 

Czystość

Filozofia holistycznego podejścia do suplementacji podpowiada, że pokarm należy wzbogacić dokładnie o te składniki, których w nim brakuje. Nośników witamin użyto więc w kapsułkach Helhetshälsa w sam raz. Nie za mało, tak aby witamina bardzo łatwo rozpuszczała się i doskonale przyswajała. Nie za dużo, aby niepotrzebnie nie obciążać organizmu. Suplementy Helhetshälsa są więc tak czyste jak to tylko możliwe, pozbawione, barwników, emulgatorów, antyzbrylaczy czy plastyfikatorów. Mają postać proszku w skrobiowej, bezbarwnej kapsułce, a Omega 3 w miękkiej kapsułce z warzyw. Helhetshälsa była jedną z pierwszych w Europie firm, które wprowadziły i opatentowały kapsułkę roślinną. Jednak jak już wspominaliśmy z kapsułek można zrezygnować i spożywać sam proszek dodając go do jedzenia czy napojów.

 

 

Natura

Wszystkie surowce witamin i suplementów Helhetshälsa przechodzą staranną selekcję. Są czyste i naturalne, nie ma wśród nich genetycznie modyfikowanych, żadne nie były testowane na zwierzętach. Oferowane produkty nie zwierają żadnych substancji odzwierzęcych i mają certyfikaty Vegetarian Association i  The Vegan Society. Opakowania nadają się do recyklingu, a dla oszczędności papieru, słoiczków nie pakuje się w kartoniki.

 

 

Suplementy Helhetshälsa powstają w szczególnych warunkach, z dala od miasta i przemysłu, tam gdzie woda i powietrze są czyste, wśród łąk i lasów w małej wiosce nad jeziorem Vätter. W wytwórni Helhetshälsa nawet do urządzeń konfekcjonujących i pakujących nie używa się smaru. Helhetshälsa posiada certyfikat ekologicznego producenta.

 

Suplementy Helhetshälsa już teraz w Polsce. Spróbujesz?

Wegańska witamina D3