Dlaczego nieweganie sięgają po wegańskie kosmetyki?

 

Kosmetyki wegańskie to te zaprojektowane i wyprodukowane, bez stosowania żadnych odzwierzęcych składników, nie testowane na zwierzętach w żadnym stopniu nie obarczone wykorzystywaniem zwierząt. Z definicji, są one produkowane specjalnie dla wegan - osób, które zdecydowały się zrezygnować w swoim codziennym życiu z udziału w eksploatacji zwierząt. Kosmetyki są wegańskie przede wszystkim wtedy, gdy w swoim składzie nie zawierają substancji odzwierzęcy.

Wegańskie nie tylko ze względu na skład.

Zielone „V” na opakowaniu oznacza również, że substancji odzwierzęcych nie znajdziemy nie tylko w składzie surowcowym ale także w żadnym z elementów opakowania, no i wreszcie że na żadnym z etapów produkcji ani gotowy produkt, ani żadna z jego składowych nie były testowane na zwierzętach.

Czego nie ma w kosmetykach wegańskich?

Najbardziej dziś popularne, często reklamowane składniki odzwierzęce w zwykłych kosmetykach to mleczko pszczele, propolis, łożysko krowie, śluz ślimaka, retinol z drobiu, bydlęcy kwas hialuronowy, rybi lub drobiowy kolagen, piżmo, ambra czy kastoreum. Tych i wielu innych substancji odzwierzęcych na pewno nie znajdziecie w żądnym wegańskim kosmetyku.

Korzyści dla niewegan.

To, że weganie powinni używać tylko wegańskich kosmetyków jest oczywiste. Dla czego jednak mieli by używać ich nieweganie? Pomijając kwestie emocjonalne związane z rozpropagowanym dziś nietestowaniu na zwierzętach i sympatyzowaniem z ruchem wegańskim czy wręcz modą na weganizm korzyści mogą być całkiem racjonalne czyli konkretne.

Wegańskie kosmetyki bardziej innowacyjne.

W trakcie tworzenia receptur wegańskich kosmetyków ich twórcy, wszystkie używane wcześnie tradycyjnie substancje odzwierzęce musieli świadomie i z uwagą zastąpić naturalnymi składnikami pochodzenia roślinnego. Sięgnąć po surowce dotąd niestosowane, dokładniej poznać i zbadać ich skuteczność, zmienić proporcje jednym słowem w bardziej współczesnych, naukowych warunkach zredefiniować receptury. Najczęściej więc mamy przed sobą

  • kosmetyki naturalne,
  • staranniej opracowane,
  • lepiej wyprodukowane,
  • czystsze,
  • bezpieczniejsze, także dla środowiska,
  • po prostu skuteczniejsze.

żele szampony odżywki wegańskie marki YOPE

Lepsze dopasowanie do wyższych wymagań.

Konsument sięgający po produkty wegańskie w tym po wegańskie kosmetyki to zawsze konsument bardziej świadomy, uważniej dobierający wyroby dla siebie, z lepiej sprecyzowanymi wymaganiami. Producenci chcący rywalizować o tego typu konsumenta już na starcie mają znacznie wyżej ustawioną poprzeczkę. Dla tego w kosmetykach wegańskich znajdujemy odzwierciadlenie wszystkich trendów współczesnego konsumeryzmu. Możemy spodziewać się w nich naturalnych składników roślinnych, ich wysokiej jakości, skuteczności za przystępną cenę, lokalnego pochodzenia, naturalnych zapachów, składników z upraw bio, ekologicznych procesów uzyskiwania surowców i gotowych produktów, ekologicznych opakowań lub wręcz opakowań z recyclingu, zredukowanej do minimum ilości śladu węglowego, konserwantów czy barwników, stonowania zasady fair trade.

W plejadzie wegańskich gwiazd.

Stosując codziennie kosmetyki dla wegan takie korzyści jak jakość, naturalność, skuteczność i ekologiczność mamy niejako w pakiecie. Źródłem satysfakcji może być też uczestniczenie w światowym, dynamicznie rozwijającym się zjawisku, w najnowszej modzie na weganizm i wegańskie kosmetyki. Stały się one popularne nie tylko wśród zdeklarowanych wegan. Ta grupa kosmetyków jest obecnie na topie z powodu zainteresowania nią osób publicznych, gwiazd kina czy mody, celebrytów i mediów.

Coraz dłuższa lista wegańskich kosmetyków.

Lista kosmetyków dla wegan jest dziś niezmiernie długa. Znajdziecie na niej szeroki wybór kosmetyków wszelkich grup i zastosowań. Preparaty do mycia, pielęgnacji i stylizacji włosów, żele, balsamy, masła i oliwki do ciała, pillingi, kremy do rąk i stóp, twarzy, pod oczy po wegańskie kosmetyki do makijażu.Łagodne, wegańskie i naturalne kosmetyki YOPE

Wśród już teraz dziesiątek wegańskich marek na pewno warto zwrócić uwagę na polskie kosmetyki marki YOPE. To naturalne, łagodne i bezpieczne kosmetyki, które pielęgnując rozpieszczają i sprawiają, że zwykłe codzienne czynności stają się niezwykle przyjemne.

W kosmetykach tych skomponowano wegańskie, praktycznie tylko naturalne, składniki wysokiej jakości łącząc je w unikalnych wyróżniających się wśród konkurencji recepturach. Kosmetyk YOPE mają też nieoczywiste i wyszukane kompozycje zapachowe. Marka YOPE to także filozofia. Filozofia dobrego, przyjemnego i odpowiedzialnego życia.